مرغداری

مرغداری

تراشکاری

تراشکاری

  • مرغداری
  • تراشکاری
Not id article
امام صادق (سلام الله علیه) : صَلاةُ مُتَطَيِّبٍ أفضَلُ مِن سَبعينَ صَلاةً بِغَيرِ طيبٍ. نماز شخص خوشبو برتر از هفتاد نماز بدون بوى خوش است. الصلاة: ص 51 ح 148

اخبار بنیاد تعاون زندانیان کشور

تقدیر و تشکر اکبر غمخوار رئیس سابق هیأت مدیره بنیاد از همکاران بنیاد تعاون

به نام خالق زیبایی ها

 

رؤسای محترم هیات های اجرایی نمایندگی های بنیاد در استان ها

رؤسای محترم هیات های مدیره شرکت های تابعه بنیاد

مدیران / سرپرستان محترم نمایندگی های بنیاد در استان ها

مدیران محترم مجتمع های مستقل بنیاد

مدیران عامل محترم شرکت های تابعه بنیاد

معاونین و مدیران محترم ستاد بنیاد

کارکنان محترم بنیاد در سراسر کشور

 

 

 

با سلام و احترام

 

نظر به خاتمه دوران 100 ماهه خدمت در بنیاد تعاون زندانیان ، با شکرگزاری به درگاه خداوند متعال برای کسب توفیق خدمت به زندانیان و خانواده های آنان ، ضروری می دانم از همکاری شما عزیزان در این دوران تقدیر و تشکر نمایم .

 

توفیقات بدست آمده طی این دوران با عنایات خدای متعال ، توجهات حضرت بقیه الله الاعظم امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف و همت همه مدیران و کارکنان متعهد و شایسته بنیاد حاصل گردیده است .

 

این موفقیت ها با تلاش ، کوشش و حضور موثر مدیران و کارکنان در عرصه های مختلف حاصل شده که لازم است از دستاورد های کسب شده حفاظت گردد .

 

جایگاه و تراز بنیاد در این دوران ارتقا یافت و این مجموعه عظیم و خدمت گزار به عنوان یک نهاد عام المنفعه توانست گام های بزرگ و موثری را در توانمند سازی زندانیان بردارد .

 

بنیاد در این سال ها توانست ضمن تعامل و هم افزایی موثر با سازمان زندان ها ، استقلال خود را حفظ و نسبت به ایجاد انسجام در فعالیت های تولیدی و خدماتی بنیاد مبادرت نماید .

 

تقدیر حضرت آیت الله دکتر رئیسی ریاست محترم قوه قضائیه رئیس معزز مجمع عمومی بنیاد  در پایان این دوره از فعالیت ها ، بزرگترین پاداشی بود که اینجانب و اعضای هیات مدیره آن را به یادگار نزد خود نگاه خواهیم داشت .

 

ابراز لطف و محبت حضرت حجه الاسلام و المسلمین جناب آقای اژه ای معاون اول محترم قوه قضائیه در جلسه تودیع و معارفه هیات مدیره با بیان این که :

 

شهادت می دهم هیات مدیره بنیاد تمامی سعی و تلاش خود برای ایجاد همدلی و هماهنگی ، برقراری انضباط مالی ، تلاش برای ارتقای فعالیت ها با برنامه ریزی برای ایجاد زیر ساخت ها در بنیاد را بکار بردند .

 

یکی از بهترین هدایایی بود که در این دوران نصیب اینجانب و اعضای هیات مدیره بنیاد گردید .

 

بنیاد در دوران 100 ماه گذشته تمام توان خود را به توانمند سازی ، حرفه آموزی و اشتغال زندانیان معطوف و در این راه توفیقات بسیار ارزشمندی را کسب نمود .

 

حفظ و صیانت از این دستاورد ها بر عهده شما مدیران و همکاران بنیاد است .

 

یکی از موفقیت های این دوران خود گردانی اداره واحد های تولیدی و خدماتی بود ، این دستاورد ها به آسانی بدست نیامد و تلاش های فراوانی از سوی مدیران و کارکنان متعهد بنیاد انجام شد .

 

هدف اصلی این کار خدمت رسانی مناسب به مددجویان ، حفظ دارایی های بنیاد و خلع ید از اشخاص حقیقی و حقوقی غیر متعهد  نسبت به اموال و املاک بنیاد ، سازمان زندان ها و قوه قضائیه بود .

 

هیأت مدیره بنیاد در این 100 ماه تلاش نمود بر اساس مفاد اساسنامه ، اقدامات خود را برنامه ریزی و سامان بخشد .

 

انجام 9 نوبت حسابرسی و بازرسی و برگزاری 9 بار مجمع عمومی بنیاد با حضور رؤسای محترم سابق و حاضر قوه قضائیه و معاون محترم اول قوه  از جمله این دستاورد هاست .

 

انجام حسابرسی تلفیقی در استان ها ، مجتمع ها و شرکت ها با همکاری و مساعدت شما عزیزان بدست آمد و بنیاد طی دو سال اخیر ( سال های  97 و 98 ) موفق شد از حسابرس  و مجمع محترم عملکرد مطلوب دریافت نماید .

 

صورت های مالی ، سود و زیان و عملکرد هیات مدیره طی سال های 90 تا 98 به تائید و تصویب ریاست محترم قوه قضائیه و رئیس معزز مجمع عمومی رسید .

 

 بنیاد طی این سال ها با برنامه و بودجه نویسی و تهیه طرح های سرمایه گزاری فصل جدیدی از انضباط مالی را در تمام رده ها تجربه نمود .

 

منویات ، سیاست ها و تدابیر رؤسای محترم سابق و حاضر قوه قضائیه طی این دوران در اداره بنیاد به شایستگی مورد توجه و عمل قرار گرفت .

 

از مهمترین اقدامات بنیاد طی این دوران تهیه و تصویب آئین نامه های مالی معاملاتی ، اداری و استخدامی ، آموزشی و ارزشیابی ، دستور العمل ارزیابی عملکرد کارکنان و نظام نامه آموزشی کارکنان بود که توسط ریاست محترم قوه قضائیه و رئیس معزز مجمع عمومی به بنیاد ابلاغ گردید .

 

بنیاد همه توان و تلاش خود را در این دوران به توسعه واحد های اشتغال زندانیان در داخل ، پیرامون و بیرون از زندان های کشور معطوف نمود .

 

افزایش تعداد واحد های تولیدی از 277 واحد در ابتدای سال 91 به 980 واحد در پایان سال 98 با تلاش همه شما عزیزان حاصل گردید .

 

ایجاد و توسعه اشتغال زندانیان ، افزایش تولید و فروش محصولات ، افزایش سود و ارتقای حقوق و دستمزد زندانیان ، اعطای کمک های بلاعوض به انجمن  های حمایت و تامین برخی نیازمندی های سازمان زندان ها و ادارات کل سازمان در استان ها ، از دیگر این دستاورد ها بود که جا دارد برای کسب این توفیقات به درگاه خدای متعال شکر گزار باشیم .

 

اداره خود گردان و توسعه فروشگاه های حامی در داخل زندان ها ، ایجاد و توسعه فروشگاه های زنجیره ای حامی در خارج از زندان ها ، توسعه باغ ها ، گل خانه ها و واحد های کشاورزی ، دامپروری ، پرورش آبزیان ، طیور و تأسیس 11 شرکت در حوزه های مختلف تولیدی و خدماتی ، از دیگر دستاورد های این دوران است .

 

فرصت را مغتنم شمرده با آرزوی سعادت ، سلامت و توفیق روز افزون برای شما عزیزان ، از حضور گرم و صمیمی تان خداحافظی می نمایم .

 

                                                                                                                         اکبر غمخوار

Not id article
Not id article
Not id article
Not id article